Bill Kaulitz na cestě stát se váženým popovým umělcem!!

23. prosince 2010 v 22:48 | Danca Kaulitz |  Novinky o TH
http://www.waz-online.de/var/storage/images/haz/nachrichten/panorama/uebersicht/bill-kaulitz-auf-dem-weg-zum-ernst-zu-nehmenden-popkuenstler/10732930-1-ger-DE/Bill-Kaulitz-auf-dem-Weg-zum-ernst-zu-nehmenden-Popkuenstler_ArtikelQuer.jpg

Bill Kaulitz je pendler: hermafroditní, dramatický, kouzelný.

Hledali ho, ale když před nimi stál, neuznali. V roce 2003 SAT.1 hledal hvězdu a narazil na Billa Kaulitze. Castingová show se jmenovala "Star Search." 13letý Bill, jeho dvojče Tom a dva přátelé dělali "podle jejich názorů nezávislou hudbu," řekl tehdy Kai Pflaume, předtím než vzal Billa na první televizní podium jeho života.

S malým upířím účesem a černými linkami kolem oči bez dechu zpíval "It's raining man"  od Weather Girls a k tomu ještě divoce mával rukama. Později musel poslouchat zábavu nad jeho extravagantním outfitem. Choval se zdvořile a šarmantně a nakonec  se oslnivým úsměvem obrátil na porotu.

Hugo Egon Balder mu radil, aby se ubíral směrem komedie, protože jeho hlas je tak "vtipný". Jenom Jasmin Wagner tehdy známá jako Blümchen, viděla jeho potenciál. "Srdečně gratuluji k tvému vystoupení," řekla jasně s nadšením. "Nahrávací společnosti ušetříš hodně práce." Poradci image, experti stylingu - to všechno u Billa není nutné. "To všechno máš už v sobě." A uzavřela to prorockou větou: "A myslím si, že když budeš pokračovat, můžeš jít už jenom nahoru." Balder a další člen poroty se přesto rozhodli pro jedenáctiletého rappera místo Billa.


Přátelé, se kterými Kaulitz-bratři už tehdy dělali hudbu, se jmenují Georg a Gustav.  Tuto čtveřici dnes  všechny dívky v Německu, Španělsku, Mexiku, Francii, Kanadě, Izraeli a USA znají jako Tokio Hotel. Přestože Billův výjimečný talent je určitým způsobem stále ještě nepoznaný. Možná je to právě kvůli všem těm tisícovkám křičících dívek.

Bill Kaulitz je pendler. Je zpěvák, model, postava reklamy a dabér. S náležitým líčením v jeho nepochopitelně pěkném obličeji překonává hranice mezi mužem a ženou, což vede k fámám, že je homosexuál. V tomhle se už několikrát přiznal, že gay není. Pohlavní dvojznačnost patří k jeho imigi - mnohem víc mate to, že jeho jednovaječné dvojče Tom vypadá jako naprosto normální kluk. Bill Kaulitz ale připomíná Davida Bowieho, který  na začátku sedmdesátých let zavedl v mainstreamu hru s pohlavní rolí jako Ziggy Stardust.

U dětí není nic krutějšího, než když je ztrestán jako někdo odlišný. Bill toho vždycky byl jasným důkazem. Jistě, školní dobu ve vesnici Loitsche o 670 obyvatelích u Magdeburku nenáviděl. Důvody jsou zřejmé: Jak reagují puberťáci na kluka s načerno obarvenými vlasy, které mají účes tak asymetrický jako je střih jeho vlastnoručně ušitých kalhot? Řečnická otázka. On přesto neústupně dělal svou věc. V devíti letech zpívala dvojčata na vesnických oslavách, ve dvanácti se v jednom klubu v Magdeburku potkali s Georgem a Gustavem a založili kapelu Devilish. O rok později, po Billově vystoupení v "Star Search", jel hudební producent Peter Hoffmann právě do toho klubu, aby si je okoukl.

"V mikrokosmu se dělo přesně to, co se teď děje na velkých koncertech," vzpomíná si. "Vpředu křičící dívky, vzadu ostří kluci." Hoffmann je bere do jeho studia ve Vögelsen v Dolním Sasku. Kluci dostávají hodiny hudby a zpěvu. Z Devilish se stávají Tokio Hotel. Sony BMG jim dává smlouvu, ale o půl roku později ztrácí zájem. Odpovědný manažer kapelu vyhodil. Sony BMG uniká milionový byznys, manažer ztrácí práci. Místo nich se objevuje Universal, nejostřejší konkurent Sony BMG, se kterým mají Tokio Hotel jeden hit za druhým. Doposud vydali tři alba. Před několika dny vydali Best-of-dvoj album. Jedno CD s německými písněmi, druhé s těmi samými písněmi v angličtině.

Velká chyba, která uvízla v hlavě nic netušících dospělých je ta, že Tokio Hotel jsou vrháni jako chlapecká kapela. Nikdy jí nebyli. Dobře, Bill a Tom chtěli být rockovými hvězdami, když byli na druhém stupni. Ale těmi chtěli být dlouho také Rolling Stones, než se jimi stali. 21letý Tokio-Hotel-frontmann je něco jiného než pouhá hlava stárnoucí teenage kapely s popovými písničkami, které přivádí masy ke křiku. Kaulitz je jeden z lidí s naprosto jedinečným vyzařováním: hermafroditní, dramatický, okouzlující. Jeho kapela je stále méně Nenou a stále více Nirvanou.

Arte právě pomohla k tomu, aby lidé od 30 let, kteří doma nemají dceru a líbí se jí Tokio Hotel, upřeli pozornost na tohoto mladého muže. Kulturní kanál odvysílal epizodu "Durch die Nacht…". Bill Kaulitz se tam setkal s Wolfgangem Joopem - a ne jenom módní návrhář byl Billem unešen. Tohle se už ale mohlo vědět déle. Ale někdo, kdo není zamilovaný do Kaulitz-dvojčat, Georga nebo Gustava, nepřijde s nápadem, podívat se na videa na jejich internetové stránce nebo navštívit koncert Tokio Hotel. Jinak by už o hodně víc lidí přišlo na to, kdo před nimi stoji: výjimečný mladý muž, který má předpoklad, aby se stal světovou hvězdou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama